Czy warto ryzykować zdrowie dla dużej piersi?

Chirurgia plastyczna jest jedną z najczęstszych metod powiększania piersi.

W tej chwili ta metoda jest używana przez ogromną liczbę kobiet na całym świecie. Niewątpliwie na lata rozwoju branża ta zrobiła duży krok w jej rozwoju. Niemniej jednak, jak pokazała praktyka, dzięki zastosowaniu implantów piersi wiele kobiet nie tylko zwiększyło swoje piersi, ale także zwiększyło ich problemy zdrowotne. Czy jest to bezpieczne, ponieważ jesteśmy pewni w klinikach? Dzisiaj porozmawiamy o problemach ukrytych za chirurgicznymi metodami powiększania piersi.

Efekty uboczne

Jest wiele problemów, które mogą na ciebie czekać po użyciu implantów piersi. Na przykład jednym z takich problemów jest niemożność laktacji. Pomimo tego, że wiele kobiet z implantami może karmić piersią swoje dziecko, sama obecność silikonu może powodować dodatkowy dyskomfort lub ból. Kolejnym ważnym punktem jest utrudnienie w diagnozowaniu chorób. Nie jest tajemnicą, że jednym z najstraszniejszych problemów jest rak piersi u kobiet. Aby temu zapobiec, należy co roku odwiedzać mammologa i przeprowadzać ankietę. Obecność implantów może być utrudnieniem dla lekarza, który przeprowadzi badanie, więc w ten sposób zwiększasz ryzyko.

Jeśli czytasz różne fora kobiet, możesz znaleźć dużą liczbę recenzji, że po powiększeniu piersi wrażliwość jest tracona chirurgicznie. Zwykle utrata czucia sutków lub piersi może być tymczasowa, ale w niektórych przypadkach pozostaje na zawsze.

Pęknięcie i przeciek implantu to kolejny nieprzyjemny moment, który może wystąpić przy powiększonej piersi. Tutaj wszystko zależy od jakości użytego materiału, a także od indywidualnego stanu tkanki mięśniowej piersiowej.

Jak widać, jest wiele problemów i to pomimo faktu, że nie uwzględniliśmy na tej liście bólu, blizn, rozstępów i ciężkiej rehabilitacji pooperacyjnej, która jest wymagana po wzroście.

Jaka jest alternatywa? W rzeczywistości we współczesnym świecie powiększanie piersi nie jest tak dużym problemem jak wcześniej. Dzisiaj, do tych celów, możesz użyć specjalnych kremów kosmetycznych, które pozwolą Ci skorygować biust w domu bez operacji. Oczywiście, ta metoda jest bardziej skuteczna i opłacalna, zwłaszcza jeśli nie chcesz ryzykować swojego zdrowia. Zalecamy wypróbowanie go w celu upewnienia się o skuteczności użytkowania.